ZŠ Dubí 2
Školní novinky

Novinky

více

Fotogalerie

Fotogalerie

více

Žákovská knížka

Bakaláři

více

Novinky

Ozdravný pobyt – aktuální informace

Vážení rodiče,

sdělujeme Vám, že jsme od Agentury PAC dostali nabídku na termín ozdravného pobytu, který by se mohl konat o týden později, než byl termín plánovaný. Rozhodli jsme se novou nabídku přijmout, protože v termínu předcházejícím se v areálu Poslova mlýna budou ozdravovat další tři školy z různých koutů republiky a též cizí rekreanti mimo agenturu.

Více

Akce

14.11.2019

Exkurze do Technického muzea v Praze


5. listopadu šesťáci a sedmáci navštívili Technické muzeum v Praze.

Hned po příjezdu jsme se rozdělili na dvě skupiny a postupně jsme s pracovníkem muzea navštívili expozici vývoje dějin fotografie a záznamu obrazu. Zde jsme dostali tablety, ve kterých byla nainstalována hra, která nás prováděla celou expozicí. Dozvěděli jsme se například, k čemu se používala camera obscura, co to byla daguerrotypie, jak se fotí pomocí zrcadlovky a spoustu dalších zajímavostí. Na konci celé hry byly naše odpovědi vyhodnoceny, většinou všichni odpověděli správně, a proto každý účastník získal Výučný list zdárného fotografa. Pan průvodce pak děti pochválil za zvídavý přístup a šikovnou práci s tablety.
     Ve druhé části exkurze jsme si prohlédli všechny výstavy muzea. Nejvíce nás ale zaujala hlavní hala s krásnými starými automobily, letadly i lokomotivami. Každý si v muzeu našel něco zajímavého. A protože technika nám otevírá dveře do budoucnosti, nezapomněli jsme se vyfotit ve skafandru kosmonauta.

Mgr. Marie Hůlková, ZŠ Dubí 2