ZŠ Dubí 2
Školní novinky

Novinky

více

Fotogalerie

Fotogalerie

více

Žákovská knížka

Bakaláři

více

Novinky

Ozdravný pobyt – aktuální informace

Vážení rodiče,

sdělujeme Vám, že jsme od Agentury PAC dostali nabídku na termín ozdravného pobytu, který by se mohl konat o týden později, než byl termín plánovaný. Rozhodli jsme se novou nabídku přijmout, protože v termínu předcházejícím se v areálu Poslova mlýna budou ozdravovat další tři školy z různých koutů republiky a též cizí rekreanti mimo agenturu.

Více

Akce

18.11.2019

Bojíte se strašidel? Aneb Halloween na 1. stupni ZŠ Dubí 2


Prvního listopadu se na 1. stupni ZŠ Dubí 2 chodbami a třídami vznášela nejrůznější strašidla. Občas jsme zahlédli ducha, sem tam se na nás ze dveří vyřítilo zombie, několikrát jsme sledovali létající čarodějnice a čaroděje. I mumie vstala z mrtvých. Prostě školu ovládlo záhrobí.

Uskutečnili jsme totiž tento den projekt, jenž se věnoval nejen americkému svátku Halloween, ale také našim tzv. Dušičkám. Děti do školy zavítaly v originálních, strašidelných maskách.
Nejprve se děti seznámily s tím, jaké zvyklosti a oslavy jsou spjaty s těmito svátky, jaký rozdíl je mezi Halloweenem a Dušičkami. Poté vytvářely nejrůznější výrobky k tématu.  Hudebním doprovodem k práci nám byly strašidelné písničky a písničky z filmů o strašidlech. Vznikly různé zápichy s dýněmi, obrázky s fantazijními strašidly apod.
Dětem i vyučujícím se den velice líbil, nejvíce jsme všichni ocenili, s jakou kreací a fantazií se děti pustily do vytváření svých masek.

Mgr. Lucie Tuháčková, ZŠ Dubí 2