Logo ZŠ Dubí 2
Novinky ze ZŠ Dubí 2

Novinky

Fotogalerie ze školních akcí

Fotogalerie

Bakaláři - elektronický školní informační systém

Bakaláři

Novinky

8.04.2021

Testování našich žáčků – 1. stupeň


Dobrý den, vážení rodiče. Chtěla bych Vám moc poděkovat za dosavadní spolupráci a podělit se s Vámi o další etapu našeho vzdělávání.

V týdnu od 12. 4. se nám vrátí do školy děti z prvních tříd a čtvrťáci. Další týden v době od 19.4. se vrátí druháci, třeťáci a páťáci. Budou se střídat po týdnu. Dle pokynu ministerstva školství budeme testovat naše žáčky v pondělí a ve čtvrtek. Školní družina bude pro prvňáčky, druháčky i třeťáčky v provozu v době jejich prezenční výuky.  Nemusíte se ničeho bát, budeme pomáhat, spolupracovat a vysvětlovat v klidu, trpělivě a s láskou. Budu se snažit vytvořit příjemné, nestresující klima. Pokud bude mít dítě v pondělí pozitivní test, bude předáno zpět zákonným zástupcům. Pokud se ve čtvrtek objeví dítě s pozitivním testem, bude také předáno zákonným zástupcům, kteří se musí spojit s dětským lékařem a ten rozhodne o dalším postupu (opakované testování a případná karanténa pro celou třídu). Pokud žáček přijde poprvé jiný den než v pondělí či čtvrtek, bude testováno individuálně.

Pokud by přesto někdo z rodičů nechtěl své dítě nechat testovat, určitě se domluvíme na náhradním řešení. Škola není povinna pro tohoto žáčka zajistit distanční výuku, ale určitě najdeme způsob a budeme se snažit společně spolupracovat a domácí učení našim žákům ulehčit třeba i formou individuální konzultace. Jen připomínám, že dětičky budou nosit chirurgické roušky. Mějte se všichni moc hezky a přeji Vám všem hodně síly, odvahy a zdraví.

S pozdravem
Mgr. Soňa Kosová, ředitelka školy

 lepu_001